Ogłoszenia duszpasterskie – 2.09.2012

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W naszej miejscowości i Parafii przeżywamy dziś Dożynki. Dziękujemy Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i Patrona Rolników, Św. Izydora za tegoroczne plony i możliwość ich zebrania w dobrej pogodzie, a także za uchronienie naszej miejscowości od kataklizmów. Gospodarzami tegorocznych Dożynek są Państwo Anna i Sebastian Garus, a organizatorami mieszkańcy ulic: Wyzwolenia od kościoła w kierunku Suszca, z ulic: Wodna, Rolnicza, Wilcza, Skotnicza, Owocowa, Spokojna, Jasna i z ul. Nierad od ul. Pawła Garusa w kierunku Suszca. Uroczystości rozpoczną się o 12.30 przemarszem z domu Gospodarzy Dożynek na Mszę św. dziękczynną w kościele o godz. 13.00. Po Mszy św. korowód dożynkowy przejdzie na boisko koło szkoły, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Zapraszam wszystkich Gości, mieszkańców Kryr i Parafian.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa.

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny, zapraszam w związku z tym na Mszę św. o godz. 09.00. Rozpocznijmy ten nowy okres nauki i pracy z Bożym błogosławieństwem. W poniedziałki, po Mszy św. wieczornej, o godz. 17.45 są spotkania naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego. Zapraszam nowych, chętnych członków na poniedziałek 10.09 o godz. 17.45. Dzieci Maryi będą miały pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę 08.09. o godz. 10.00 w kościele.

W piątek o godz. 19.30 zapraszam na Mszę św. młodzieżową z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Sprzątanie kościoła można zrobić po Mszy św. wieczornej o 17.45 jeszcze przed tą Mszą św. młodzieżową.

W przyszłą niedzielę, 09.09. w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

Za tydzień też, w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach na Osiedlu odbędzie się o godz. 14.30 dzień Skupienia dla narzeczonych i małżeństw niesakramentalnych, połączony ze Mszą św. W poniedziałek i wtorek po dniu skupienia nauki przedślubne w dolnym kościele o godz. 18.00.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.! W tym tygodniu zapraszam też szczególnie dzieci z 1 klasy Szkoły Podstawowej. Odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do spowiedzi dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od godz. 15.30, a młodzież z Gimnazjum we czwartek od godz. 15.30.

W przyszłą niedzielę (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa.

Zapraszam młode małżeństwa i rodziny z dziećmi oraz wszystkich innych na specjalną dla nich Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą I sobotę miesiąca, pierwsze spotkanie w sobotę 08.09 o godz. 09.00.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Kudła, Paszek i Sinka.