Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2013

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Dziś niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania. Przez cały też tydzień modlimy się o powołania, szczególnie zaś w środę, piątek i sobotę, czyli w kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Kolekta dzisiejsza jest więc przeznaczona na potrzeby naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie na potrzeby Parafii a przed kościołem odbędzie się zbiórka na „Dom Kulejących Aniołów”, zbiórkę przeprowadzą matki Dzieci Niepełnosprawnych z Koła w Pszczynie.

W czwartek przypada Święto Św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej ok. 17.40 odprawimy przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem nabożeństwo z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, zwłaszcza w pracy na roli.

W piątek po Mszy św. szkolnej Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami będą miały półgodzinna katechezę w kościele.

Tradycyjnie składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła rodzinom: Biały, Gruszka, Jakacki i Klimek.