Ogłoszenia duszpasterskie – 2.12.2012

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem pokutnym, ale też czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, po każdej Mszy św. odprawiamy nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Kazania na Mszach św. głosi dziś Ks. Alojzy Malcherczyk, sercanin, pracujący na misjach na Ukrainie. Po każdej Mszy św. przed kościołem zbierze ofiarę na budowę kościoła u siebie.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Parafii.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedzin chorych nie będzie w tym tygodniu lecz w sobotę 22.12 przed Świętami.

Już dziś zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież a także i dorosłych na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00.

Zapraszam na Mszę św. młodzieżową w piątek 7 grudnia o godz. 19.30

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne, już tylko małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Są już też do nabycia opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Obok stojaka z prasą katolicką wyłożone są kartki świąteczne wykonane przez młodzież gimnazjalną. Przez cały adwent można je nabywać. Kartki w cenie 2 zł, pieniążki za kartki należy wrzucać do stojącej obok skarbonki. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony będzie na misje – na dzieło Adopcji na odległość. Przy okazji młodzież serdecznie dziękuje za złożone w październiku w czasie tygodnia misyjnego ofiary, zebrano 348 zł 24 gr.

Pragnę serdecznie podziękować P. Grzegorzowi Świerkotowi za użyczenie sprzętu i prace związane z rozprowadzeniem zdrapki asfaltowej na parkingu w miejscu byłej szkoły i na drodze dojazdowej do probostwa. Składam też serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Czarnula, Krzystolik, Macoń i Ziebura.