Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2009

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszam po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś także odpust w katowickiej Katedrze.

Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii.

Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, którzy po Nowym Roku chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, odbędzie się dziś, 22 listopada o godz. 14.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich w kaplicy pod kościołem, a nauki przedślubne tamże w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, znajdziemy w nim kalendarz na nowy Rok 2010. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, przyda się na tegoroczne Roraty. Na stoliku są też Archidiecezjalne kalendarze książkowe „Z tej ziemi” na 2010 rok w cenie 20 zł. Mogą służyć, jako prezent dla kogoś z rodziny.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł i duże w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” .

Przypominam i zachęcam do udziału w spotkaniach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego, w środę po Mszy św. wieczornej.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Paszek, Brudek i Wojtyczko.
Sołtys i Rada Sołecka wraz z Dyrekcjami Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kryrach zapraszają wszystkich w dniu 28 listopada 2009 r. (sobota) o godzinie 16.00 do remizo-świetlicy w Kryrach na spektakl z udziałem dzieci i młodzieży z okazji Dnia Górnika.