Ogłoszenia duszpasterskie – 22.12.2013

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii.

We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce przeżywamy ten dzień wstrzymując się od pokarmów mięsnych. Przygotujmy się też godnie na Święta Bożego Narodzenia przez oczyszczenie naszych sumień w Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi dziś pół godziny przed każdą Mszą św. i od 15.00 do 16.00. w poniedziałek od 06.00 do 08.00 i od 15.00 do 17.00, a we wtorek od06.00 do 08.00 i od 10.00 do 12.00.

Objazd chorych będzie w poniedziałek 23.12 od godz. 09.30.

W Wigilię w nocy o 24.00 zapraszam na uroczystą Pasterkę, zapraszam zwłaszcza poczty sztandarowe i Młodzież naszej Parafii, bo to w ich intencji będzie odprawiona Pasterka! W czasie Pasterki kolekta jest tradycyjnie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w II dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Uroczystość Bożego Narodzenia upływa 9 miesięcy od podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W piątek, w święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty będzie święcenie wina.

W sobotę, w Święto Świętych Młodzianków zapraszam dzieci naszej Parafii na Mszę św. o godz. 10.00 w ich intencji. Pół godziny przed Mszą św. odprawimy adorację przy Żłóbku.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem wszystkich rodzin chrześcijańskich. Módlmy się w tym dniu o świętość naszych rodzin. Na Mszy św. o godz. 07.30 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

Młodzież naszego gimnazjum oraz duszpasterstwa młodzieżowego, mając w pamięci ubiegłoroczny sukces, postanowiła przeprowadzić ponownie w tym roku akcję Kolędników Misyjnych. Tegoroczne kolędowanie wspiera dzieci Republiki Konga. Kolędowanie w naszej Parafii będzie miało miejsce w dniach 27, 28 i 30 grudnia (to jest piątek, sobota i poniedziałek). Rodziny, które chcą przyjąć kolędników misyjnych, proszone są o podanie nazwiska oraz adresu, aby Kolędnicy wiedzieli, które domy mają odwiedzać. Młodzież będzie zbierała adresy chętnych rodzin po każdej Mszy świętej niedzielnej przy wyjściu z kościoła. Specjalne listy są dostępne także dziś i przez całe Święta w zakrystii. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne dzieło!!!

Są jeszcze do nabycia małe świece wigilijne po 5 zł (ofiara przeznaczona na Caritas) i opłatki pakowane po 5 szt.: duże po 5 zł i małe po 3 zł. Z inicjatywy Młodzieży można jeszcze nabywać kartki świąteczne na cel „Duchowej Adopcji” i stroiki świąteczne na „Dom Kulejących Aniołów”

W gablotce, jak i w okolicznościowej Gazetce na Boże Narodzenie, jest plan Kolędy na rok 2013/2014. W niedzielę 19.01.2014 będzie kolęda dodatkowa, na zamówienie.

Zgodnie z tradycją lat ubiegłych na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii jest harmonogram odśnieżania na wypadek śniegu. Proszę, by podejść do tego odpowiedzialnie i dla dobra nas wszystkich.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Blaut, Farana i Maślorz.