Ogłoszenia duszpasterskie – 23.08.2009

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

 

W przyszłą niedzielę 30 sierpnia w naszym Dekanacie w Parafii w Warszowicach jest Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP połączony z 50-leciem poświęcenia kościoła. Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

 

Starostowie dożynek, Państwo Danuta i Michał Świerkot oraz Sołtys Kryr wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców naszej miejscowości do udziału w tegorocznych uroczystościach dożynkowych również w przyszłą niedzielę, które rozpoczną się o godz. 13.00 przemarszem z pocztami sztandarowymi i orkiestrą z domu Starostów dożynek z ul. Pocztowej do kościoła na Mszę św. dziękczynną o godz.13.30. Po Mszy św. wszyscy przejdą pod Remizę u nas w Kryrach na poczęstunek kołaczem, kawą oraz wiejską grochówką a później odbędzie się festyn – zabawa.

 

Organizatorami są mieszkańcy ulicy Wyzwolenia – od kościoła w kierunku Mizerowa oraz ulic: Herbowej, Łoskutowa, Pocztowej, Krótkiej, Franciszka Klimy, Kasztanowej, Pawła Garusa i Nierad od ul. Pawła Garusa w kierunku Mizerowa. Zaprasza się też mieszkańców tych ulic do zgłoszenia się w przyszły piątek 28.08 od godz. 09.00 do prac porządkowych w celu uprzątnięcia okolic parkingu i sprzątania kościoła z myciem witraży i żyrandoli. Zapraszamy też Młodzież z tych ulic do włączenia się do prac porządkowych.

 

Przypominam, że od 1 września wracamy do odprawiania Mszy św. wieczornej w tygodniu o godzinie 17.00.

 

29 sierpnia, w sobotę jest wyjazd do Turzy Śląskiej na Noc Pokuty i Wynagrodzenia , autobus odjeżdża z przystanku koło kościoła o godz. 17.45.

 

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Tchorz, Oslislok i Ośliźlok. Panu Izydorowi Forreiter szczególnie dziękuję, i niech Dobry Bóg wynagrodzi, za wykoszenie, w ramach prac porządkowych przed Dożynkami, całego terenu wokół kościoła i probostwa.