Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2011

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA I TYDZIEŃ MISYJNY

Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny oraz cały Tydzień, jako Światowy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjach Kościoła, szczególnie w Różańcu. Kolekta w tę niedzielę jest przeznaczona na Misje. Msza św. o godz. 10.00 będzie odprawiona w języku łacińskim, jako że jest to starożytny język Kościoła i dawniej na całym świecie w tym języku była sprawowana liturgia. Różaniec ok. 14.20 w różnych językach poprowadzi młodzież Gimnazjalna.

Już ostatni tydzień Nabożeństw Różańcowych. Niech każdy pomyśli, czy był choć raz na Różańcu?! Wszystkich Parafian, szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Różaniec codziennie o 16.15, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20.

W poniedziałek zapraszam na godz. 18.00 do kościoła obydwie grupy młodzieży, a więc i absolwentów i obecne III Kl. Gimnazjum wraz z rodzicami.

W piątek o godz. 18.30 jest Msza św. młodzieżowa, kandydatów do Bierzmowania zapraszam już na godz. 18.00 do przećwiczenia śpiewów na Mszę św. Bierzmowania.

Ostatni w tym roku wyjazd do Turzy Śląskiej na noc czuwania i pokuty odbędzie się w piątek 29 października, można odjechać z przystanku przed kościołem o godz. 17.45.

W sobotę, 29.10. rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje przedwizytacyjne. Celem tego Triduum jest przygotowanie Parafian na przeżycie wizytacji kanonicznej, rozumianej jako modlitewne i liturgiczne spotkanie z następcą Apostołów. Poprowadzi je Ks. dr Andrzej Kołek, rekolekcjonista archidiecezjalny, wykładowca homiletyki w Seminarium Franciszkanów i Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. Obecność kandydatów do Bierzmowania jest obowiązkowa, będzie to też ich triduum przed Bierzmowaniem. W ostatnim dniu rekolekcji, w poniedziałek, Kolekta będzie na Wydział Teologiczny U.Ś.

W sobotę nie będzie spotkania Dzieci Maryi, ministranci mają zbiórkę o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość poświęcenia własnego kościoła.

Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 6 listopada oraz na orkiestrę z Goczałkowic, która uświetni obchody Odpustowe.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Koczar, Koczar, Koczar, Morawski i Otręba. Tyle rodzin, bo rodzina Koczarów wysprzątała gruntownie plac przed kościołem po wszystkich sypanych w czasie minionych ślubów kwiatach i ryżach!