Ogłoszenia duszpasterskie – 23.12.2012

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dziś IV Niedziela Adwentu.

Jutro już Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Przygotujmy się też godnie na Święta Bożego Narodzenia przez oczyszczenie naszych sumień w Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi dziś pół godziny przed każdą Mszą św. i od 15.00 do 18.00. Jutro od 06.00 do 08.00 i od 10.00 do 12.00.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii.

W Wigilię w nocy o 24.00 zapraszam na uroczystą Pasterkę, zapraszam zwłaszcza poczty sztandarowe i Młodzież naszej Parafii, bo to w ich intencji będzie odprawiona Pasterka! W czasie Pasterki kolekta jest tradycyjnie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w II dzień Świąt na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W Uroczystość Bożego Narodzenia upływa 9 miesięcy od podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W czwartek, w święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty będzie święcenie wina.

W piątek, w Święto Świętych Młodzianków zapraszam dzieci naszej Parafii na Mszę św. o godz. 10.00 w ich intencji. Pół godziny przed Mszą św. odprawimy adorację przy Żłóbku.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem wszystkich rodzin chrześcijańskich. Módlmy się w tym dniu o świętość naszych rodzin. Na Mszy św. o godz. 10.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i oddanie rodzin Matce Bożej.

W tym roku rusza u nas akcja Kolędników Misyjnych. 26 grudnia podczas Mszy św. o godz. 13.30 nastąpi błogosławieństwo i rozesłanie Kolędników Misyjnych, a w dniach 27, 28 i 29 grudnia w godzinach od 9 do 15 młodzież będzie kolędować po domach. W niedzielę 30 grudnia w czasie Nieszporów Kolędowych Kolędnicy Misyjni przedstawią króciutkie jasełka, będzie to także forma kolędowania misyjnego dla osób, które nie mogły przyjąć grupy w domu.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Król, Nowoczek i Szymik.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2012/2013, jest też w okolicznościowej gazetce na Boże Narodzenie. W gazetce nie jest ujęta kolęda na ul. Wilczej, która będzie 15 stycznia od godz. 14.00 – 20.00. od 1 – 34.

Są jeszcze do nabycia małe świece wigilijne po 5 zł (ofiara przeznaczona na Caritas) i opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.