Ogłoszenia duszpasterskie – 25.04.2010

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

Dziś niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw o powołania. Przez cały też tydzień modlimy się o powołania, szczególnie zaś w środę, piątek i sobotę, czyli w kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Przed kościołem będzie można złożyć też swoją ofiarę na Koło Opieki nad Niepełnosprawnymi w Pszczynie, które już gościło u nas, korzystając z ofiarności.

Dziś też w naszym dekanacie jest Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Dobrej Rady w Wiśle Małej. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.00. U nas Nieszporów nie będzie.

W poniedziałek 26.04 zapraszam na Mszę św. Młodzieżową o godz. 18.30 w int. III Klas Gimnazjum z okazji egzaminu gimnazjalnego.

W środę, 28.04 o godz. 16.00 odbędzie się w kościele ostatnia katecheza dla Dzieci Pierwszokomunijnych i Rodziców, a w czwartek, 29.04 o godz. 18.00 w kościele będzie spotkanie z Rodzicami i Młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania.

W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W sobotę przypada święto św. Józefa Robotnika. Jest to dzień modlitw w intencji bezrobotnych, a wszystkich, zwłaszcza mężczyzn naszej Parafii, zapraszam na Mszę św. w ich intencji o godz. 10.00.

Nasze Duszpasterstwo Młodzieżowe pragnie zorganizować wyjazd do Lednicy, na Lednickie Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży, 05 czerwca 2010 r. Aby zorientować się w ilości chętnych w zakrystii można się zapisywać na ten wyjazd.

Przypominam o rocznej opłacie za wywóz śmieci z cmentarza w wysokości 10 zł od grobu, a także o rezerwacjach grobów na 10 lub 20 lat . Można to wpłacać po wieczornych Mszach św. tak, jak czynna jest Kancelaria Parafialna, w poniedziałki, środy i czwartki.

Tradycyjnie dziękuję również Rodzinom sprzątającym w tym tygodniu kościół, są to rodziny : Smorzik, Młotek i Biela.