Ogłoszenia duszpasterskie – 25.08.2013

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

W naszej miejscowości i Parafii przeżywamy dziś Dożynki. Dziękujemy Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej i Patrona Rolników, Św. Izydora za tegoroczne plony i możliwość ich zebrania w dobrej pogodzie, a także za uchronienie naszej miejscowości od kataklizmów pogodowych. Gospodarzami tegorocznych Dożynek są Państwo Ewa i Józef Pająk, a organizatorami mieszkańcy ulic: Wyzwolenia od kościoła w kierunku Mizerowa oraz ulic: Krótkiej, Pocztowej, Herbowej, Pawła Garusa, Kasztanowej, Franciszka Klimy i Łoskutowej. Uroczystości rozpoczną się o 12.50 przemarszem spod Groty MB z Lourdes na Mszę św. dziękczynną w kościele o godz. 13.00. Po Mszy św. korowód dożynkowy przejdzie na boisko koło szkoły, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. Gospodarze Dożynek wraz z Sołtysem i Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców Kryr i Parafian oraz Gości.

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii w Warszowicach jest Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP. Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

Jutro Uroczystość MB Częstochowskiej. Po Mszy św. wieczornej od godz. 18.45 do Apelu Jasnogórskiego zapraszam wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież na czuwanie modlitewne ze śpiewem, któremu przewodniczyć będzie młodzież z naszego Parafialnego Duszpasterstwa pod kierunkiem P. Katechetki Anny Orlik.

W czwartek, 29 sierpnia, jest wyjazd do Turzy Śląskiej na Noc Pokuty i Wynagrodzenia, autobus odjeżdża z przystanku koło kościoła o godz. 17.45.

Z okazji rozpoczynającego się w poniedziałek za tydzień nowego Roku Szkolnego 2013/2014 i Pierwszego Piątku miesiąca zapraszam na spowiedź Dzieci ze Szkoły Podstawowej w czwartek od godz. 16.00 i Młodzież z Gimnazjum w piątek od godz.16.00.

Pragnę szczególnie podziękować za prace porządkowe wokół kościoła z okazji Dożynek tym wszystkim, którzy wykazali się zainteresowaniem i pomocą a także rodzinom, które, jak co tydzień, zadbały o czystość kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Świerkot i Świerkot.