Ogłoszenia duszpasterskie – 25.09.2011

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii, na pokrycie kosztów zakupu węgla na probostwo.

W poniedziałek imieniny obchodzi Ks. Abp Damian Zimoń, Metropolita Katowicki. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Księdzu Arcybiskupie.

W środę, 28 września zapraszam na Mszę św. o godz. 14.30 Wszystkich Seniorów naszej Parafii.

Odjazd chętnych na noc czuwania i pokuty do Turzy Śl. w czwartek, 29 września o godz. 17.45 sprzed przystanku koło kościoła.

W piątek 30 września zapraszam na godz. 18.30 na Mszę św. Młodzieżow

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam od soboty 1 października na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15, oprócz dni, gdy Msza św. ze względu na Wizytację w Parafiach Dekanatu będzie o godz. 18.00, Różaniec będzie wtedy po Mszy św. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Za publiczne odmówienie Różańca w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W wtorki października Msza św. będzie o 17.00, by nie trzeba było przychodzić dwa razy na Różaniec i Mszę św.

W sobotę 1 października ze względu na Wizytację w Dekanacie Msza św. wieczorna będzie również o 18.00.
Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Małek, Paszek i Wolnik.