Ogłoszenia duszpasterskie – 25.11.2012

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

OTWARCIE II SYNODU ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszam po każdej Mszy św. na krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne, za pobożne odmówienie Aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś też Odpust w Katedrze Katowickiej.

Dziś też otwarcie II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Zapraszam na Mszę św. o godz. 13.30 w intencji Synodu. Wspierajmy też Synod przede wszystkim naszymi modlitwami.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji – na działalność duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie Domu samotnej matki i dziecka.

Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Szczególnie zachęcam do nabycia dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, jest poświęcony rozpoczynającemu się II Synodowi Archidiecezji. Znajdziemy w nim też kalendarz na Nowy Rok 2013. Jest też nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, w nim jest lampion Adwentowy i przyda się na tegoroczne Roraty, których tematem będą Święci, którzy poszli za Światłem, czyli za Chrystusem.

W zakrystii można nabywać świece wigilijne, małe w cenie 5 zł i duże po 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”.

Przypominam i zachęcam do udziału w spotkaniach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego i Dzieci Maryi. Młodzież spotyka się w poniedziałki po wieczornej Mszy św. ok. 17.45, a Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00.

W gablotce jest wywieszony Dekret naszego Ks. Abpa Wiktora Skorca, Metropolity katowickiego dotyczący możliwości zyskiwania Odpustów z okazji trwającego Roku Wiary. Dekret ten jest też na stronie internetowej naszej parafii.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Goczoł, Kałuża i Orlewicz.