Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2011


UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

Dziś upływa 9 miesięcy od podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Każdy, kto podjął taką Adopcję może sobie zabrać książkę i obrazek wystawione przed Figurą MB Fatimskiej.

W tym tygodniu od wtorku do piątku, z wyjątkiem czwartku, wszystkie Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00. Podobnie będą odprawiane o godz. 17.00 Msze św. w styczniu, od 2 do 5 i od 9 do 13 stycznia. Po wieczornych Mszach św. można zamawiać jeszcze intencje na te Msze św.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Parafię, a jutro na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W środę, w Święto Świętych Młodzianków zapraszam dzieci naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji.

W piątek obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem wszystkich rodzin chrześcijańskich. Zapraszam do udziału we Mszy św. w intencji rodzin naszej Parafii, módlmy się w tym dniu o świętość naszych rodzin.

W ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam wszystkich Parafian na godz. 16.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem ekspijacyjno – dziękczynnym połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim za rok 2011. Na koniec odśpiewamy hymn dziękczynny: „Ciebie, Boga, wysławiamy”, za który w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Nowy Rok kolekta będzie zbierana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2011/2012. jest on też w naszej Parafialnej gazetce na Boże Narodzenie. W niedzielę 15.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zapisy można składać w zakrystii. W tym roku proszę nie przyjeżdżać po księdza i ministrantów na rozpoczęcie kolędy, będę korzystał z własnego samochodu i podjeżdżał do domów, by maksymalnie zaoszczędzić chodzenia.

Serdecznie pragnę podziękować za pracę przy osadzeniu choinek w kościele, a młodzieży i dzieciom za przyozdobienie tych choinek. Dziękuję także za budowę naszej ruchomej stajenki. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii jest harmonogram odśnieżania na wypadek śniegu.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Cepok, Czerwiński i Konarski.