Ogłoszenia duszpasterskie – 26.06.2011

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele naszej Parafii, na odmalowanie wnętrz probostwa. Nie chodzi o jakieś luksusy, lecz by było schludnie i czysto. Za tydzień Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Dziś też w Parafii Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śl. (w starym kościele) obchodzony jest Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.30.

W środę, 29.06, będziemy obchodzić Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu obchodzimy także jubileuszowy „Dies Episcopi” – czyli 26. rocznicę konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia, Metropolity Katowickiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu. Kolekta zbierana w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zwana „Świętopietrzem”, jest darem wiernych na potrzeby Stolicy Apostolskiej przekazywanym do Kurii a przez Kurię do Watykanu.

W środę też jest wyjazd do Turzy Śl., chętni mogą czekać na odjazd autobusu na przystanku przy kościele o 17.45.

W tym tygodniu przypadają I czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i Młodzież zapraszam do spowiedzi w piątek od 16.00. Obchód chorych będzie w piątek 01.07. po Mszy św. porannej, od godz. 09.00.

W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składaliśmy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy ołtarzy, zwłaszcza przy boisku, u Państwa Stebel, Gosek i Matejaszczyk. Dziękuję pocztom sztandarowym i naszym strażakom za dbanie o porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji. Zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych i procesji z racji Oktawy Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. ok. 18.40, także we wtorek, a w niedzielę ok. 14.20. Nabożeństwa i procesje zakończymy w piątek, z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja będzie o godz. 17.00, potem o 17.30 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zakończone procesją i Mszą św.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Król, Łakota i Szymik. Panu Józefowi Spyra dziękuję za wykoszenie części dawnego boiska za kosciołem.