Ogłoszenia duszpasterskie – 26.09.2010

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii, na pokrycie kosztów zakupu węgla na probostwo.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Św. Michała Archanioła w Krzyżowicach Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz.11.00, Nieszpory o 15.00. U nas Nieszporów nie będzie. Za tydzień Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Pielgrzymowicach. Suma o 11.00, Nieszpory o 15.00. Nieszporów u nas nie będzie, tylko Różaniec po Mszy św. popołudniowej.

Zapraszam do korzystania z Sakramentów św. z ok. I czwartku, I piątku i I soboty miesiąca. Zachęcam do spowiedzi miesięcznej dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30, a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30, ewentualnie w piątek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie z racji Różańca od godz. 15.45. W piątek tradycyjny obchód chorych i starszych Parafian po Mszy św. porannej od godz. 09.00.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam od piątku 1 października na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Za publiczne odmówienie Różańca w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20 a potem Nieszpory, jest więc okazja, by i dzieci wzięły udział w Nieszporach, by przekonały się, jak piękne to nabożeństwo. Dzieci niech zabiorą ze sobą książeczki do nabożeństwa. Różaniec tegoroczny będzie związany z tematyką Cudownego Medalika, będzie plansza i obrazki na każdy dzień. Zachęcam dzieci do udziału. W czwartek zapraszam do kościoła po Mszy św. wieczornej, ok. 17.40 na spotkanie Legionu Maryi.

Dzieci zachęcam do nabycia „Małego Gościa Niedzielnego”, można tam znaleźć Cudowny Medalik i wiele wiadomości na ten temat.

Odjazd chętnych na noc czuwania i pokuty do Turzy Śl. w środę, 29 września o godz. 17.45 sprzed przystanku koło kościoła.

W sobotę, 2 października, na godz. 10.00 zapraszam do kościoła chłopców po Komunii Świętej chętnych, którzy chcą zostać ministrantami w Parafii. Na godzinę 10.30 zapraszam dziewczynki i chłopców od I kl. Szkoły Podstawowej do III kl. Gimnazjum, by odnowić w naszej Parafii grupę Dzieci Maryi.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Biolik, Dziurosz, Polak i Smołka.