Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2009

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedziela jest przeznaczona na potrzeby Parafii, za co składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”. Już ponad 2/3 rodzin Parafii złożyła swoje zdeklarowane ofiary na remont dachu probostwa, czy to osobiście czy na konto parafialne. Tym bardziej jestem wdzięczny za ciągle składane ofiary w czasie kolekty, które pomagają kontynuować remont! Prośmy w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach o dobrą pogodę na dokończenie remontu, a także o bezpieczeństwo dla wszystkich pracowników, którzy przy tym pracują. „Bóg zapłać” wszystkim pomagającym przy tym remoncie.

Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Św. Michała Archanioła w Krzyżowicach Odpust Parafialny. Suma Odpustowa o godz.11.00, Nieszpory o 15.00. U nas Nieszporów nie będzie.

Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam od czwartku 1 października na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Za publiczne odmówienie Różańca w kościele można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W niedziele Nabożeństwo Różańcowe będzie po Mszy św. popołudniowej, ok. 14.20 a potem Nieszpory, jest więc okazja, by i dzieci wzięły udział w Nieszporach, by przekonały się, jak piękne to nabożeństwo. Dzieci niech zabiorą ze sobą książeczki do nabożeństwa.

Zapraszam do korzystania z Sakramentów św. z ok. I czwartku, I piątku i I soboty miesiąca. Zachęcam do spowiedzi miesięcznej dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30, a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.15, ewentualnie w piątek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie z racji Różańca o godz. 15.00. W piątek tradycyjny obchód chorych i starszych Parafian po Mszy św. porannej od godz. 09.00

We wtorek 06 października przyjadą do nas, jak co roku, klerycy naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego z Katowic na zbiórkę ziemniaków, warzyw, zbóż i owoców. Proszę, by te dary przywozić tradycyjnie już do Pana Kazimierza Kubicy w sam dzień 6 października do godz. 10.00, skąd sobie klerycy je odbiorą.

Dzieci zachęcam do nabycia „Małego Gościa Niedzielnego”, można tam znaleźć krzyżyk metalowy w kształcie greckiej litery „Tau” i wiele wiadomości na ten temat.

Odjazd chętnych na noc czuwania i pokuty do Turzy Śl. we wtorek 29 września o godz. 17.45 sprzed przystanku koło kościoła.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Gruszka, Kołoczek i Szczypka.