Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2011

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem pokutnym, ale też czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Od wczorajszego ingresu do Katedry Katowickiej mamy w Archidiecezji Katowickiej nowego Metropolitę, Abpa Wiktora Skworca.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych. Za tydzień kolekta będzie na ogrzewanie kościoła a po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedzin chorych nie będzie w tym tygodniu lecz we wtorek przed Wigilią.

Już dziś zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież a także i dorosłych na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00. Wyjątkowo też w tym miesiącu zapraszam na Mszę św. młodzieżową w piątek 2 grudnia o godz. 18.30

Na stoisku z prasą katolicką są Archidiecezjalne kalendarze książkowe „Z tej ziemi” na 2012 rok w cenie 20 zł. Mogą służyć, jako prezent dla kogoś z rodziny. Są jeszcze numery „Gościa Niedzielnego” z ubiegłego tygodnia z kalendarzem na 2012 r. i poświęcone osobie naszego poprzedniego Metropolity, a numer obecny przedstawia sylwetkę nowego Arcybiskupa katowickiego.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; małe w cenie 6 zł i duże w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Są już też do nabycia opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.
W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej, oprócz czwartku, można nadal zamawiać intencje Mszalne na rok 2011.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Godowski, Kuźnik i Polok.