Ogłoszenia duszpasterskie – 28.03.2010

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego poświęcamy gałązki palmowe w czasie każdej Mszy świętej. W Katedrze katowickiej o godz. 14.00 gromadzi się dzisiaj młodzież na Światowym Dniu Młodzieży.

Już dziś szczególnie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia, która jest szczególnie wymowna i bogata. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej poprzez Liturgię Wielkiego Piątku, ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę i kończy się Nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Za udział w nabożeństwach w tych dniach można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Wtorek, 30.03 po Mszy św. ok. 08.45 będzie obchód chorych, by umożliwić im spowiedź i Komunię wielkanocną.

Po Liturgii Wielkiego Czwartku do godz. 21.00 będzie możliwa adoracja Pana Jezusa w ciemnicy, tak samo też po Liturgii Wielkiego Piątku adoracja przy Bożym Grobie. W Wielka Sobotę adoracja będzie już od godz. 08.00 do 19.45. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, zachęcam więc do kupna Paschalików Wielkanocnych w zakrystii, czym wesprzemy też Fundusz Caritas.

W Wielki Piątek o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W czasie Liturgii Wielkopiątkowej będzie zebrana kolekta na Boży Grób w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę zapraszam dzieci na adorację Bożego Grobu o godzinie 11.00 młodzież, o godz. 14.00 z poświęceniem pokarmów, o 15.00 zapraszam wszystkich Parafian na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej również poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Ostatnie poświęcenie pokarmów będzie o 17.00.

Okazja do spowiedzi wielkanocnej:

– poniedziałek – pół godziny przed Mszą św., wtorek, środa – od 15.00 do 17.00;

– czwartek – od 08.00 do 10.00 i od 14.00 do 17.00;

– piątek – od 08.00 do 10.00 i po ceremoniach Wielkiego Piątku do 21.00.

– sobota – od 08.00 do 10.00 i od 14.00 do 17.00.

Zapraszam serdecznie chętnych panów do prac przy wystroju ciemnicy i Grobu Pańskiego w czwartek na godz. 10.00, a naszych strażaków do warty honorowej przy Grobie Pańskim i do procesji rezurekcyjnej. Tradycyjnie dziękuję również za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu Rodzinom: Pastuszka, Marks i Czarnula. Podtrzymajmy ten zwyczaj, że po kolei każda rodzin włącza się w sprzątanie kościoła, jest to wyraz Waszej wiary i świadomości, że kościół parafialny jest naszym wspólnym domem, a jego wystrój i czystość naszą wspólną troską.