Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2013

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś w naszym Dekanacie w Wiśle Małej jest Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Dobrej Rady, Suma o godz. 11.00 a Nieszpory o 15.00. U nas nieszporów nie będzie.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii a przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na „Dom Kulejących Aniołów”, zbiórkę przeprowadzają matki Dzieci Niepełnosprawnych z Koła w Pszczynie.

Jutro obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W środę w Święto Św. Józefa Rzemieślnika zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji wszystkich Robotników z naszej Parafii. W tym dniu modlimy się też za bezrobotnych.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: we wtorek od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 16.00 Gimnazjum. Obchód chorych tym razem będzie w sobotę 04 maja od godz. 09.00, ze względu na to, że w piątek 03 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski . W sobotę na godz. 09.00 zapraszam na specjalną adorację Najświętszego Sakramentu młode małżeństwa ale też i wszystkich chętnych.

W Uroczystość Królowej Polski po Mszy św. popołudniowej ok. 14.30 odprawimy Nieszpory Maryjne, a Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP odśpiewamy w III Niedzielę miesiąca 19 maja o godz. 09.30, ponieważ w II Niedzielę miesiąca 12 maja w naszej Parafii przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Za tydzień w Niedzielę gościć będzie w naszej Parafii Siostra z Instytutu Szensztackiego, po Mszach św. zwróci się do nas ze słowem na temat samego Instytutu i kultu MB Szensztackiej. Instytut będzie można też wesprzeć swoja ofiarą.

W środę rozpoczyna się miesiąc maj, zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30, także we wtorki, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej. W okresie letnim, do końca sierpnia, Msza św. w tygodniu, oprócz sobót, będzie o godz. 18.00. W każdy piątek maja zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.30. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które zadbały o czystość kościoła w tym tygodniu, były to rodziny: Koczar, Kuźnik i Polok.