Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11,2010

I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś, w I Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem pokutnym, ale też czasem pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości, stąd po każdej Mszy św. odprawiamy krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne jako przebłaganie za grzechy pijaństwa, a wiemy, że i w naszej Parafii ten problem istnieje! Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Archidiecezji – na działalność duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie Domu samotnej matki i dziecka. W przyszła niedzielę przybędzie do nas i wygłosi kazania na Mszach św. Ks. Tadeusz Czakański, archidiecezjalny rekolekcjonista i zbierze kolektę na potrzeby Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach. Po Mszach św. za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam na spowiedź miesięczną: w środę od 15.30 – Szkoła Podstawowa a w czwartek od 15.30 Gimnazjum. Okazja do spowiedzi dla wszystkich pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedzin chorych nie będzie w tym tygodniu lecz we wtorek przed wigilią.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w tym numerze zaczyna się cykl adwentowych artykułów pod hasłem: „Będziesz czytał Biblię codziennie”, tak zresztą brzmi hasło tegorocznych Rorat. Już dziś zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież a także i dorosłych na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00.

Przypominam i zachęcam do udziału w spotkaniach naszego Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieżowego, w środy po Mszy św. wieczornej, ministrantów w soboty o godz. 10.00 a Dzieci Maryi w soboty o 10.30. W środę 08 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest święto patronalne Dzieci Maryi. W tym dniu uroczyście zainaugurujemy działalność grupy Dzieci Maryi w naszej Parafii.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; małe w cenie 6 zł i duże w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska”. Od poniedziałku będą też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.
Na stoliku są też Archidiecezjalne kalendarze książkowe „Z tej ziemi” na 2011 rok w cenie 20 zł. Mogą służyć, jako prezent dla kogoś z rodziny.

W tym tygodniu po Mszy św. wieczornej można nadal zamawiać intencje Mszalne na rok 2011. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Forreiter, Gołek, Piszczek i Szczepański.