Ogłoszenia duszpasterskie – 29.12.2013

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

Dziś w sposób szczególny polecamy Bogu Rodziny chrześcijańskie, zwłaszcza Rodziny naszej Parafii. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

W ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam wszystkich Parafian na godz. 16.00 na Mszę św. połączoną z nabożeństwem dziękczynno – ekspiacyjnym połączone ze sprawozdaniem duszpasterskim za rok 2013. Na koniec odśpiewamy hymn dziękczynny: „Ciebie, Boga, wysławiamy”, za który w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek 03.01. o godz. 16.00 będzie jak zwykle wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Zapraszam młodzież naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 20.00, również i w tym tygodniu. Tak mało młodych przychodzi na tę Mszę św., przyjdź i zobacz, może warto przeżyć inne spotkanie z Panem Jezusem, niż zwykle.

W gablotce jest wywieszony plan Kolędy na rok 2013/2014. Jest on też w naszej Parafialnej gazetce na Boże Narodzenie. W niedzielę 19.01. będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, którym coś przeszkodzi przyjąć kapłana w zwykłym czasie. Zapisy można składać w zakrystii. W tym roku proszę nie przyjeżdżać po księdza i ministrantów na rozpoczęcie kolędy, będę korzystał z własnego samochodu i podjeżdżał do domów, by maksymalnie zaoszczędzić chodzenia.

Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii jest harmonogram odśnieżania na wypadek śniegu.

Spadła u nas czytelność „Gościa Niedzielnego”, wielu zrezygnowało z tradycyjnego abonamentu, zachęcam do łączenia się np. rodzin w nabywaniu „Gościa”, by wzrosła liczba abonentów.

Można nabywać znajdujące się przy stoisku z prasą katolicką śląskie kalendarze katolickie „Z tej Ziemi” na rok 2014 w cenie 20 zł.

W akcji Roratniej „Tyle masz ile dasz” do specjalnej skarbonki zebrano 233,34 zł. Zostaną one przekazane do Redakcji „Gościa Niedzielnego” dla rodzin i dzieci potrzebujących.

Pary przygotowujące się do zawarcia małżeństwa zachęcamy do udziału w Kursach dla Narzeczonych „Przed nami małżeństwo”, które zastępują nauki przedślubne i dzień skupienia. Więcej informacji w gablotce z ogłoszeniami.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które przygotowały tegoroczne choinki i stajenkę w kościele. Dziękuję również za troskę o czystość kościoła rodzinom: Jurga, Łazarczyk i Orlewicz, które sprzątały kościół po ustawieniu szopki i choinek oraz rodzinom sprzątającym w tym tygodniu: Paszek, Sinka, Kudła i Urbanek.