Ogłoszenia duszpasterskie – 30.08.2009

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa.

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii w Warszowicach jest Odpust Parafialny ku czci Niepokalanego Serca NMP połączony z 50-leciem poświęcenia kościoła. Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 16.00 . W przyszłą natomiast niedzielę jest Odpust parafialny w Golasowicach, Suma o godz. 11.00, Nieszpory o 15.00 U nas dziś i za tydzień Nieszporów nie będzie.

Mszą św. dziękczynną o godz.13.30. podziękujemy Opatrzności Bożej za tegoroczne zbiory i żniwa. Starostami tegorocznych Dożynek są Państwo Danuta i Michał Świerkot. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13.00 przemarszem z pocztami sztandarowymi i orkiestrą z domu Starostów dożynek z ul. Pocztowej do kościoła na Mszę św. dziękczynną o godz.13.30. Po Mszy św. wszyscy przejdą pod Remizę u nas w Kryrach na poczęstunek kołaczem, kawą oraz wiejską grochówką a później odbędzie się festyn – zabawa.

Organizatorami są mieszkańcy ulicy Wyzwolenia – od kościoła w kierunku Mizerowa oraz ulic: Herbowej, Łoskutowa, Pocztowej, Krótkiej, Franciszka Klimy, Kasztanowej, Pawła Garusa i Nierad od ul. Pawła Garusa w kierunku Mizerowa. Dziękuję tym mieszkańcom za prace porządkowe i sprzątanie kościoła przed Dożynkami.

We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny, zapraszam w związku z tym na Mszę św. o godz. 08.00. Rozpocznijmy ten nowy okres nauki i pracy z Bożym błogosławieństwem. W ciągu roku szkolnego zapraszam już dziś dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy czwartek o godz. 17.00. Młodzież starszą ze szkół średnich i wyższych zapraszam na specjalną Mszę św. z okazji inauguracji nowego Roku Szkolnego w piątek o godz. 20.00.

Od wtorku 1 września do piątku 30 kwietnia przyszłego roku wracamy do odprawiania Mszy św. wieczornej w tygodniu o godzinie 17.00.

W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca, zapraszam do sakramentów świętych po zakończonych wakacjach i urlopach, by na nowo odnowić swa więź z Bogiem. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swą spowiedź miesięczną w środę, 2 września, od godz. 15.30 a młodzież z Gimnazjum w czwartek, 3 września, od godz.15.30. W piątek, 4 września, będzie też zwyczajowy obchód chorych po Mszy św. od godz. 09.00.

W sobotę, 5 września, przeżywać będziemy Dzień Modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Kapłani naszej Archidiecezji zgromadzą się w tym dniu na swojej pielgrzymce w Kochłowicach.