Ogłoszenia duszpasterskie – 30.09.2012

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Św. Michała Archanioła w Krzyżowicach Odpust Parafialny, Suma tam o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.00. U nas Nieszporów nie będzie.

Jutro rozpoczynamy miesiąc październik. Wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 16.15, a w niedziele o 14.20 Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w całej swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa. Za publiczne, wspólne odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W wtorki października Msza św. będzie o 17.00, by nie trzeba było przychodzić dwa razy na Różaniec i Mszę św.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Zaszła zmiana, a więc nie tak, jak podano w gazetce, lecz we wtorek 02.10 zapraszam na Mszę św. o godz. 12.00 Wszystkich Seniorów naszej Parafii.

Zapraszam do korzystania z Sakramentów św. z ok. I czwartku, I piątku i I soboty miesiąca. Zachęcam do spowiedzi miesięcznej dzieci ze Szkoły Podstawowej w środę od 15.30, a młodzież z Gimnazjum w czwartek od 15.30, ewentualnie w piątek w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie z racji Różańca od godz. 15.45.

Tradycyjny obchód chorych i starszych Parafian będzie tym razem wyjątkowo w sobotę, po Mszy św. porannej od godz. 09.00, z tej racji Dzieci Maryi w tym tygodniu nie będą miały swojego spotkania.

W poniedziałki po Mszy św. wieczornej ok. 17.45 spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Parafialnego w kościele.

Tradycyjny już u nas śpiew przed sumą Godzinek ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej będzie znów wyjątkowo w pierwszą niedziele miesiąca 07.10.

Pragniemy wprowadzić w każdą pierwszą sobotę miesiąca, spotkanie młodych małżeństw, mogą być razem z dziećmi oraz adorację Najświętszego Sakramentu, Zapraszam więc wszystkich chętnych w sobotę na godzinę 09.00.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Kumor, Sinka i Sojka.