Ogłoszenia duszpasterskie – 3.03.2013

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

MISJE PARAFIALNE

Wczoraj Mszą św. wieczorną o 17.00 rozpoczęliśmy nasze Parafialne Misje Święte, które w tym roku prowadzi wraz z Rekolekcjami Szkolnymi O. Artur Chludziński ze Zgromadzenia OO. Werbistów z Rybnika.

Prośmy o potrzebne dary i łaski Ducha Świętego na te Misje Święte i dla nas i dla O. Misjonarza. Dokładny plan Misji oraz Rekolekcji Szkolnych jest w gablotce z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej Parafii. Wszystkich młodych z naszej Parafii zapraszam na spotkanie z O. Misjonarzem w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach, a nie jak wcześniej zapowiadałem dzisiaj.

W imieniu O. Misjonarza i swoim serdecznie zapraszam do udziału w tych Świętych Misjach, niech każdy z nas wygospodaruje sobie wolny czas, by wziąć udział w naukach rekolekcyjnych i skorzystać z sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą świętą. W przyszłą niedzielę na Mszach św. kolekta będzie zebrana dla O. Misjonarza. Zechciejmy w ten sposób okazać wdzięczność O. Misjonarzowi za trud głoszenia Bożego Słowa.

W poniedziałek będzie dzień rozważań nad rodziną, jako wspólnotą wiary. Rano, a zwłaszcza wieczorem zapraszamy na Msze święte również dzieci, mimo udziału do południa w Rekolekcjach Szkolnych, będzie udzielane błogosławieństwo dzieciom i rodzicom. We wtorek zapraszamy na godz. 16.00 na nasz cmentarz parafialny, odprawimy tam Nabożeństwo za naszych Zmarłych. Środa poświęcona będzie Sakramentowi małżeństwa, będzie okazja odnowić przyrzeczenia małżeńskie. W czwartek, w dzień Eucharystii będzie całodniowe wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do odwiedzin kościoła w ciągu dnia, a przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne. W piątek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu jak zwykle, ani Drogi Krzyżowej, lecz od 15.00 do 17.00 będzie okazja do Spowiedzi, a Droga Krzyżowa będzie po Mszy św.

Odwiedziny chorych z ul. Skotniczej i ul. Nierad będą w sobotę 9 marca od godz. 10.00.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Parafii.

W niedzielę 10 marca od godz. 09.00 do 17.00 będzie okazja dla wszystkich Pań przebadać się bezpłatnie w podstawionym przy szkole na parkingu „mammobusie”, zapraszam do udziału w tej akcji.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Jatczak, Otręba i Waleczek.