Ogłoszenia duszpasterskie – 31.10.2010

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam o poświęceniu naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy dziś za to, że mamy własną świątynię, blisko naszych domów i że nie musimy daleko chodzić, by korzystać z sakramentów i modlić się. Pamiętajmy też o tym, że także nasze ciała są duchowymi świątyniami, w których mieszka Bóg.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem , po Mszach św. można złożyć swoją ofiarę na kwiaty do kościoła na zbliżający się Odpust Parafialny 7 listopada oraz na orkiestrę z Goczałkowic, która uświetni obchody Odpustowe.

Jutro 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie jest to święto zmarłych, jak się błędnie mówi, bo w tym dniu Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba i wskazują nam drogę do świętości, która sami przeszli. Dopiero po południu po ostatniej Mszy świętej ok. 14.20 będą w kościele Nieszpory żałobne a potem procesja na cmentarz i tam Nabożeństwo za Zmarłych ok. 15.15. Można samochodami dojechać aż do cmentarza i parkować na polu za cmentarzem, aby nie blokować drogi dojazdowej do cmentarza.

We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy św., gdyż każdy kapłan może w tym dniu odprawić trzy Msze św. wg ustalonych intencji i odpusty zyskane przez żyjących. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz w dniach od 01 do 08 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz , modląc się za zmarłych i spełniając wyżej wspomniane warunki odpustu.

Także i u nas słyszy się o bulwersujących przypadkach kradzieży kwiatów z naszego cmentarza. Mimo wszystko módlmy się o opamiętanie dla tych, którzy dopuszczają się świętokradztwa i bezczeszczenia pamięci naszych zmarłych. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych kwiaty na groby warto zanosić dopiero rano, by nie dawać okazji do kradzieży.

Od wtorku 02 listopada do poniedziałku 08 listopada zapraszam na czytanie zalecek i Różaniec za Zmarłych zalecanych o 16.30. Zalecki można składać w zakrystii już od dziś. Spowiedź będzie każdego dnia już od 16.00. W niedzielę Odpustową będzie tylko Różaniec za zmarłych odmawiany wspólnie o 06.30.

Za tydzień 07.11. przypada nasz Odpust Parafialny. Kazania Odpustowe wygłosi tegoroczny nasz rekolekcjonista, Ks. Marek Gwioździk.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszam do sakramentów. Dzieci Szkoły Podstawowej będą miały swoją miesięczną spowiedź w środę 03.11 od godz. 15.00 a z Gimnazjum w czwartek od 15.00. Obchód chorych, jak zwykle w piątek, 05.11 po rannej Mszy św.

W tym roku zapraszam do sprzątania na Uroczystość Odpustową wnętrza kościoła w piątek od godz. 09.00, a terenu wokół kościoła w piątek od godz. 14.00 grupę IV, czyli mieszkańców następujących ulic: ul. Nierad od Państwa Wolnik w kier. Mizerowa, ul. Pawła Garusa, ul. Kasztanowej, ul. Franciszka Klimy. Serdeczne podziękowanie rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół, są to: Larysz, Ogórek, Paszek i Wojtas.