Ogłoszenia duszpasterskie – 5.05.2013

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny.

W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do krzyży i kaplic przydrożnych. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, o odpowiednią pogodę i zachowanie od klęsk żywiołowych, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. Zapraszam parafian na te Nabożeństwa. W poniedziałek o 17.00 rozpoczniemy modlitwę przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na ul. Wodnej, koło Państwa Janduda, we wtorek o 17.00 rozpoczniemy przy kapliczce naprzeciw Państwa Gruszka, a środę po Mszy św. ok. 18.4 modlitwy odprawimy przy Krzyżu Misyjnym przed kościołem.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Dziś gościmy w naszej Parafii Siostrę z Instytutu Szensztackiego, po Mszach św. zwróci się do nas ze słowem na temat samego Instytutu i kultu MB Szensztackiej. Od dziś też modlimy się za akolitów rozpoczynających rekolekcje przed święceniami diakonatu, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w katowickiej Katedrze.

W sobotę o godz. 10.00 będzie spowiedź Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców. Nie będzie spotkania Dzieci Maryi.

W przyszły poniedziałek 13. 05 przypada pielgrzymka chorych do Piekar Śląskich. Początek o godz. 10.00.

W najbliższą niedzielę jest Odpust w naszej Parafii Macierzystej w Suszcu ku czci Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Suma Odpustowa o godz.10.30, Nieszpory o godz. 15.15.

Również w tę najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii św. Dzieci naszej Parafii.

Rozpoczął się miesiąc maj, zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie o 17.30, także we wtorki, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej. Przez cały Maj Msza św. w tygodniu, oprócz sobót, będzie o 18.00. W Maju, ze względu na Nabożeństwo Majowe we wtorki Msza św. będzie również o 18.00.

W każdy piątek maja zapraszam na wystawienie i adorację Najświętszego Sakramentu już od godz. 16.30. Jest okazja do prywatnej modlitwy i spowiedzi św.

Serdecznie dziękuję też rodzinom, którym składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła przed niedzielą, były to rodziny: Godowski, Otręba i Paździor.