Ogłoszenia duszpasterskie – 5.08.2012

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dzisiejszą niedzielę kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W miesiącu sierpniu wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Na stoliku koło stoiska z prasą jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, wiemy, że i w naszej Parafii istnieje problem nadużywania alkoholu, zachęcam więc, by wpisywać swoje zobowiązania abstynencji, chociażby na ten jeden miesiąc.

W poniedziałek 06 sierpnia jest Święto Przemienienia Pańskiego, choć nie jest to święto nakazane zachęcam do udziału we Mszy św. W sierpniu Msze św. we wtorki będą o godz. 18.00.

Za tydzień kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi neoprezbiter z Golasowic, Ks. Paweł Gajda, a potem udzieli błogosławieństwa wszystkim chętnym i podzieli się obrazkami prymicyjnymi.

By nie przedłużać Mszy św. niedzielnej nie będą odczytywane intencje Mszalne, tym bardziej, że znaleźć je można na tablicy ogłoszeń, w gazetce i na stronie internetowej Parafii.

Musimy w najbliższym czasie wypłacić wykonawcy za dokonaną rozbiórkę starej szkoły, zachęcam więc, by każda rodzina złożyła ofiarę 100 zł albo na konto parafialne, albo do koszyczka w opisanej imieniem i nazwiskiem oraz adresem kopercie, jako że każda wpłata jest skrupulatnie odnotowywana.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Grodoń, Kolarczyk i Wieczorek.