Ogłoszenia duszpasterskie – 8.05.2011

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECI Z NASZEJ PARAFII

Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci młodszych i z II klasy Szkoły Podstawowej. Modlimy się, aby Pan Jezus obdarzał ich i ich rodziny łaską płynącą z Sakramentu Eucharystii. Zapraszam na Nieszpory Komunijne o godz. 15.00. Nie będzie Nabożeństwa Majowego po Mszy św. popołudniowej.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, poświęconą modlitwom o powołania, kolekta będzie zebrana na potrzeby naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Od dziś modlimy się też za diakonów rozpoczynających rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę o godz. 15.00 w katowickiej Katedrze.

Dziś też w Parafii św. Stanisława, Bpa i Męcz. w Suszcu Odpust Parafialny. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o 15.15. W innych Parafiach Uroczystość Św. Stanisława ze względu na Niedzielę Wielkanocną przeniesiona jest na jutro.

W naszej Polskiej tradycji Nabożeństwa Majowe cieszyły się zawsze ogromnym kultem. Nabożeństwa są odprawiane codziennie o godz. 17.30, także we wtorki, a w soboty o 17.45, w niedziele zaś po Mszy św. popołudniowej o 14.20. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe, zwłaszcza dzieci i młodzież. Z troską muszę zaznaczyć, że bardzo mało dzieci i młodzieży uczestniczy w tych nabożeństwach, niech rodzice zainteresują się, co ich dzieci robią popołudniami, wydaje się też, że brakuje przykładu rodziców obecnych na Nabożeństwach Majowych!

Odnówmy również wspaniale rozpoczęte w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie każdego 13 dnia miesiąca, poczynając od tego miesiąca w piątek o godz. 20.00. W tym dniu nie będzie Nabożeństwa Majowego, a wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu będzie o 17.00.

W sobotę 14.05 Dzieci Komunijne rodzinami udają się na pielgrzymkę do Leśniowa i Gidel, inni chętni mogą jeszcze zapisywać się w zakrystii po Mszach św.

W sobotę nie będzie spotkania Dzieci Maryi.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu rodzinom dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Panu Januszowi Orlewiczowi dziękuję serdecznie za skoszenie trawy wokół probostwa i parkingu.