Ogłoszenia duszpasterskie – 9.09.2012

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie. Za tydzień, 18.09, odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma o godz. 11.30, Nieszpory o godz. 16.30. U nas też nie będzie Nieszporów. W tamtejszej Parafii dziś też Dzień Skupienia dla Narzeczonych i Małżeństw niesakramentalnych, początek o godz. 14.30.

Dziś (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa. Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej wszystkich pielgrzymów i ich rodziny.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta jest na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

W środę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Głównej Patronki naszej Archidiecezji, polećmy Jej wstawiennictwu naszą Archidiecezję, jej Biskupów, duchowieństwo i Wiernych.

W piątek 14 września, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. i do przyniesienia na Mszę św. krzyży z domu, nawet już poświęconych, dokonamy uroczystego poświęcenia i odnowienia należnego miejsca krzyża w naszych rodzinach.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św. Młodzież zapraszam na spotkania Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży w każdy poniedziałek o 17.45., Ministranci mają swoją zbiórkę w sobotę o 09.00, a Dzieci Maryi w soboty o 10.00. Zapraszam nowych członków do tych wszystkich grup.

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie obchodu Dożynek w naszej Parafii, a przede wszystkim Gospodarzom Dożynek, Państwu Annie i Sebastianowi Garus i wszystkim im pomagającym za wkład pracy przy dożynkowej dekoracji kościoła i wszystkim tym, którzy z wyznaczonych na ten rok ulic przyszli sprzątać obejścia kościoła.

Jutro na godz. 19. zapraszam na naradę na probostwo w miarę możliwości wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Kubica, Pastuszka i Zielonka.