Ogłoszenia duszpasterskie – 9.12.2012

II NIEDZIELA ADWENTU

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby Parafii, natomiast przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś też modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie.

Za tydzień kolekta będzie na ogrzewanie kościoła.

Obok stojaka z prasą katolicką wyłożone są kartki świąteczne wykonane przez młodzież gimnazjalną. Przez cały adwent można je nabywać. Kartki w cenie 2 zł, pieniążki za kartki należy wrzucać do stojącej obok skarbonki. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony będzie na misje – na dzieło Adopcji na odległość. Przy okazji młodzież serdecznie dziękuje za złożone w październiku w czasie tygodnia misyjnego ofiary, zebrano 348 zł 24 gr.

Na stoliku została wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązanie, choćby tylko na czas Adwentu.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00, a w soboty o godz. 08.00.

W zakrystii można nadal nabywać świece wigilijne; już tylko małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych, którzy po Nowym Roku chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, odbędzie się dziś 09 grudnia o godz. 14.30 w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich na Osiedlu. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 tamże nauki przedślubne.

Zwyczajem lat ubiegłych, w związku z licznymi opadami śniegu proszę o zapoznanie się z harmonogramem odśnieżania terenu wokół kościoła, wywieszonego na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej Parafii i rzetelne wywiązywanie się z tego obowiązku, mając na uwadze dobro wspólne.

„Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Góra, Łakota i Pistelok. W Adwencie nie przystrajamy kościoła w kwiaty.