Ogłoszenia duszpasteskie – 24.02.2013

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś przeżywamy niedzielę Misyjną, jako Dzień Solidarności z Misjonarzami, dla tego po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Serdecznym „Bóg zapłać” dziękuję naszym Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki. Kolekta w kościele przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

W gablotce są informacje dotyczące akcji z października ubiegłego roku w sprawie Misyjnego Różańca, który niektórzy z Was mieli w swych rękach, a Różańce te i ofiary zostały przekazane na Misje.

W czwartek 28.02 o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. Dziękczynną za Pontyfikat Papieża Benedykta XVI. O godz. 20.00, gdy Papież będzie odlatywał helikopterem z Watykanu do Castel Gandolfo i oficjalnie zakończy Pontyfikat, zabrzmią i u nas wszystkie dzwony.

Od soboty wieczora, a dokładniej od przyszłej niedzieli 3 marca rozpoczniemy w naszej Parafii Misje Święte. Ostatnie takie Misje były w naszej Parafii w październiku 2002 roku. Przeprowadzi je O. Artur Chludziński ze Zgromadzenia OO. Werbistów z Rybnika. W poniedziałek, wtorek i środę 4,5 i 6 marca będą się też odbywać Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kryrach. Dokładny plan Rekolekcji i Misji jest w najnowszej gazetce „Winnicy Pańskiej”.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w czasie Rekolekcji i Misji. Obchód chorych tradycyjnie w piątek 01 marca od godz. 09.00, dla chorych z ul. Wodnej, wszystkich z ul. Wyzwolenia i Krótkiej. Chorych z ul. Skotniczej i Nierad odwiedzi w sobotę 9 marca od godz. 09.30 O. Misjonarz w ramach Misji parafialnych.

Wszystkich parafian, szczególnie dzieci i młodzież, zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16.15. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za zmarłych, czytane przed Drogą Krzyżową, można składać w zakrystii. Tak samo serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. popołudniowej ok. 14.20.