Bierzmowanie

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca,młodzież z naszej Wspólnoty Parafialnej przyjęła sakrament bierzmowania. Udzielił go 27 osobom ksiądz biskup Gerard Bernacki.
Księdza biskupa powitali przedstawiciele rodziców młodzieży, która przystępowała do sakramentu. Zapewniali, że starali się wychować synów i córki po chrześcijańsku, wpoić im zasady i moralność zgodną z prawdami Jezusa. Prosili księdza biskupa, by udzielił ich dzieciom sakramentu bierzmowania.Następnie księdza powitał proboszcz naszej parafii ksiądz Edward Słupik. Ksiądz Proboszcz przedstawił kandydatów do bierzmowania i zapewnił, że ta młodzież jest przygotowana na przyjęcie darów Ducha Świętego.
Rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz biskup. Obok niego w koncelebrze udział wzięli ksiądz proboszcz Edward Słupik oraz ksiądz prałat Jan Kubica.

W homilii ksiądz biskup wezwał młodzież do publicznego świadczenia o Jezusie na całej drodze życia słowem i czynem. Po homilii młodzi złożyli wyznanie wiary, stwierdzili, że wierzą w Boga, że chcą postępować zgodnie z Jego wolą i być świadkami Chrystusa.

Następnie ksiądz biskup i towarzyszący mu kapłani prosili Boga o zesłanie na tę młodzież Ducha Świętego i rozpoczął się obrzęd przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Potem już bierzmowani uczestnicy Sakramentu odmówili Modlitwę Powszechną i złożyli Dary na ołtarz – hostie, wodę i wino. Trwała dalej uroczysta liturgia Mszy św., w czasie której młodzież, świadkowie, rodzice i wierni przystąpili do Stołu Pańskiego. Następnie przedstawiciele młodzieży i świadków bierzmowania podziękowali księdzu biskupowi za udzielenie sakramentu, a także  katechetom za przygotowanie ich do przyjęcia sakramentu.

Na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup Gerard Bernacki udzielił bierzmowanej młodzieży, świadkom, rodzinom i wiernym uroczystego błogosławieństwa.

W przygotowanie oprawy muzycznej uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania włączyło się duszpasterstwo młodzieżowe naszej Parafii.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii.