Ogłoszenia duszpasterskie – 13.06.2010

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Dziś, z racji 13 dnia miesiąca, nie będzie u nas Nieszporów, za to zapraszam na godz. 19.00 na Mszę św. za Czcicieli M.B. Fatimskiej, Różaniec Fatimski i procesję z Figurą M.B. Fatimskiej.

Dziś też w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich przy ul. Szkolnej 36 o godz. 14.30 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, a w poniedziałek, 14.06 i wtorek, 15.06 tamże o godz. 18.00 nauki przedślubne.

We wtorki wracamy do godz. 08.00, jako pory odprawiania rannej Mszy św.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

W przyszła niedzielę w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach Śląskich jest Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.00, Nieszpory o 15.30. U nas Nieszporów nie będzie.

Również w przyszłą niedzielę w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach odbędzie się dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00.

Bardzo serdecznie dziękuję tym rodzinom, które dołączyły się do przygotowania dekoracji na uroczystość Bierzmowania w ubiegły piątek, a także tym, która sprzątali obejście kościoła.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” Panom Benedyktowi Gruszka i Stanisławowi Gruszka za wykoszenie traw wokół kościoła, groty i probostwa. Doceniam to, że chociaż ci parafianie czują się odpowiedzialni za wygląd terenów parafialnych.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Staniek, Gruszka i Małys.