Dożynki

Dożynki gminne w Kryrach, 2010„Boże z Twoich rąk żyjemy, choć naszymi pracujemy…” Tradycyjnie tą pieśnią rozpoczęła się uroczysta dziękczynna Msza Święta dożynkowa. Przewodniczył jej ksiądz proboszcz Edward Słupik, a koncelebrowali, pochodzący z naszej parafii, księża Alojzy Kalyta i Jan Kubica. Dziekowaliśmy Bogu za zebrane plony, pamiętając także w molitwach o tych, którym tegoroczna powódź nie pozwoliła cieszyć się zbiorami. Msza Święta była najważniejszą częścią obchodów Gminnych Dożynek, które w tym roku przygotowywało nasze sołectwo. Starostami dożynek byli państwo Przemysława i Wojciech Łakota. W obchodach dożynkowych udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na boisko, gdzie miały miejsce tradycyjne obrzędy dożynkowe. Starostowie dożynek przekazali chleb wójtowi gminy, panu Marianowi Pawlasowi. Zostały także wręczone wyróżnienia i nagrody. Świętowanie dożynek uświetniły występy dzieci ze szkoły podstawowej, zespołów ludowych i artystycznych. Nie zabrakło także poczęstunku kołoczem i grochówką. Zdjęcia z dożynek można zobaczyć w galerii.