Ogłoszenia duszpasterskie – 05.09.2010

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na funkcjonowanie instytucji diecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa.

W przyszłą niedzielę, 12.09. w naszym Dekanacie w Parafii Narodzenia NMP w Golasowicach jest Odpust Parafialny, Suma Odpustowa o godz. 11.00. a Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 . U nas Nieszporów nie będzie.

W ciągu roku szkolnego zapraszam dzieci i młodzież naszej Parafii na Msze św. szkolne w każdy piątek o godz. 17.00. Wracamy do piątku, bo wielu rodziców tłumaczy swoje dzieci, że w czwartki mają jeszcze wiele nauki, choć prawda jest taka, że dzieci w ogóle nie przychodzą na Msze szkolne! Rodziców proszę o zainteresowanie się, czy ich dziecko bierze udział w tych Mszach św.! W tym tygodniu zapraszam też szczególnie dzieci z 1 klasy Szkoły Podstawowej. Odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca. Kapłani naszego Dekanatu zbierają się po wakacyjnej przerwie na comiesięcznym dniu skupienia i formacji duchowej, tym razem w parafii MB Szkaplerznej w Brzeźcach. Prosimy o modlitwy w intencji uświęcenia duszpasterzy pracujących w naszym Dekanacie.

W przyszłą niedzielę (II niedziela września) jest pielgrzymka do Sanktuarium NMP do Pszowa.

W zakrystii można jeszcze nabyć po promocyjnej cenie Album z 25. lecia posługi biskupiej naszego Ks. Abpa Damiana Zimonia.

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie obchodu Dożynek Gminnych w naszej Parafii, a przede wszystkim za wkład pracy przy sprzątaniu obejścia kościoła i jego wystrój.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Fydrych, Matejaszczyk, Stebel i Witała .