OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4 września 2022 r.

• Dzisiaj w katowickiej katedrze o godz. 14.00 odbędzie się Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada Święto Narodzenia NMP.
  • Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 9 września, od godz. 9.00. Nowe osoby można zgłosić do środy w zakrystii lub kancelarii.
  • Od poniedziałku rozpoczniemy przyjmowanie intencji na rok 2023. Proszę o przemyślane zamawianie, z wykorzystaniem przede wszystkim zwykłych godzin odprawiania Mszy św. Dodatkowe są odprawiane tylko w wyjątkowych, nadzwyczajnych sytuacjach. W związku z tym Kancelaria Parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku (także we wtorek) w godzinach 16.30-17.30 oraz po Mszy św. wieczornej.
  • Proszę także o uregulowanie opłat za wywóz śmieci i zużycie wody na cmentarzu. Ponieważ wielu już o to pytało – dlatego, że wszystko drożeje, będzie ona wynosić 30 zł od grobu.
  • W sobotę o godz. 9.30 zapraszam do kościoła Ministrantów, a o godz. 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę parafia Radostowice zaprasza na Odpust ku czci Imienia Maryi – Suma o godz. 11.00, a Nieszpory o godz. 14.30 (u nas nieszporów nie będzie). W tym dniu odbędzie się także szczególnie uroczysta pielgrzymka do Sanktuarium w Pszowie – z okazji 300-lecia obecności obrazu MB Uśmiechniętej – więcej szczegółów na plakacie w gablotce. Niedziela ta rozpocznie także XII Tydzień Wychowania. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o beatyfikacji papieża Jana Pawła I oraz ciekawy tekst o Sanktuarium w Pszowie. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – spinaczem do książki, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk i czasopismo misyjne.
  • Pani Katechetka w przyszłym roku organizuje pielgrzymkę do Włoch. Zapisy do końca września, więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kasprzyk, Klimek, Klimek i Jaszczak.
  • Dziękuję raz jeszcze Starostom i wszystkim ich współpracownikom za przygotowanie naszych Dożynek oraz za przesłane zdjęcia, które można już zobaczyć w Galerii na naszej stronie. Dziękuję także wszystkim, którzy w sierpniu potrafili zrezygnować z alkoholu i dali świadectwo wpisując się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.