Boże Ciało

Boże CiałoW czwartek 3 czerwca Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu oddaje się szczególną cześć Eucharystii, zwłaszcza w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami wiosek i miast.
Od kilku lat tego dnia w naszej Parafii odprawiana jest Msza Święta polowa – tym razem ołtarz polowy stanął na placu szkolnym. Ołtarz polowy, będący jednocześnie pierwszym z czterech ołtarzy Bożego Ciała, został przygotowany przez Pana Sołtysa i rodziny mieszkające w pobliżu szkoły. Kolejne ołtarze zbudowały rodziny: Matejaszczyk, Dziurosz i Berr. Hasłami tegorocznych ołtarzy były cytaty patrona roku kapłańskiego – św. Jana Marii Vianney. Pierwszemu ołtarzowi towarzyszyły słowa: „Kapłaństwo jest miłowaniem Serca Jezusowego”, drugiemu: „Gdybym był kapłanem, pragnąłbym pozyskać wiele dusz”. Hasło trzeciego ołtarza było obietnicą, jaką Jan Maria Vianney złożył małemu chłopcu: „A ja ci wskażę drogę do nieba”. Hasło czwartego ołtarza brzmiało następująco: „Gdyby kto godność kapłańską zrozumiał na tym świecie, umarłby – nie z lęku, ale z miłości”.
Uroczystość Bożego Ciała w przeżywanym roku kapłańskim przypadła w pierwszy czwartek miesiąca, dlatego też szczególnie modliliśmy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, pamiętając, że bez kapłanów nie ma Eucharystii.