Ogłoszenia duszpasterskie – 06.06.2010

X NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem, po Mszach św. będzie zbierana przez Panie z Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, jako że przeżywamy kolejny Dzień Dziękczynienia zainicjowany przez Ks. Abpa Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego. Przeżywamy też dzień beatyfikacji w Warszawie Ks. Jerzego Popiełuszki.

W środę, 09.06 na godz. 18.40 zapraszam Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, ze świadkami, na Nabożeństwo i procesję Oktawy Bożego Ciała, po niej odbędzie się próba przed Bierzmowaniem.

W tym tygodniu przypada II czwartek miesiąca, kapłani naszego Dekanatu zbiorą się w Parafii Św. Jakuba Starszego w Wiśle Małej na comiesięcznym skupieniu. Prosimy o modlitwy o uświęcenie duszpasterzy naszego Dekanatu.

W piątek, 11.06. w naszej Parafii przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W całej naszej Archidiecezji codziennie w innej parafii jest taka adoracja przez cały rok. Pragniemy podjąć tę pobożną praktykę i proszę, by zorganizować się, zwłaszcza wśród Róż Różańcowych i umówić się, by zawsze był ktoś obecny w kościele i czuwał przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie po porannej Mszy św. z przerwą na Mszę św. Bierzmowania, aż do wieczornej Mszy św. W tym bowiem dniu na Mszy św. o godz. 15.30 młodzież naszej Parafii z klas III Gimnazjum otrzyma Sakrament Bierzmowania, którego udzieli JE Ks. Bp Gerard Bernacki. Zapraszam nie tylko rodziców bierzmowańców ale i wszystkich Parafian do jak najliczniejszego udziału w tym tak ważnym wydarzeniu w życiu naszej Parafii.

W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka chorych do Turzy Śląskiej. Początek o godz. 09.00.

W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składaliśmy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do budowy ołtarzy, zwłaszcza przy szkole, u Państwa Matejaszczyk, Dziurosz i Berr. Dziękuję pocztom sztandarowym i naszym strażakom za dbanie o porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji. Zachęcam do licznego udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych i procesji z racji Oktawy Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. ok. 18.35, także we wtorek. Nabożeństwa i procesje zakończymy w piątek, z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Wolnik, Małek i Jatczak. Co prawda ten problem dotyczy większości Parafian, ale i probostwo oraz dawną salkę dotknęło zalanie piwnic, dziękuję więc za pomoc przy wypompowaniu wody i użyczenie własnego sprzętu naszym strażakom z OSP Kryry, Panom: Marcinowi Kudła, Jarosławowi Paździor, Łukaszowi Garus, Marcinowi Folek i Kamilowi Folek oraz Parafianom: Józefowi Klimek, Janowi Basta i Stanisławowi Grodoń.