Domowy Kościół

clip_image004Życiu małżeńskiemu i rodzinnemu nieustannie trzeba nadawać kierunek, trzymać stery, korygować kurs, a nade wszystko znać cel podróży i wiedzieć, która droga jest dla niego najwłaściwsza.

We wtorek 10 września 2013 o godzinie 19:00

zapraszamy do Parafii św. Karola Boromeusza w Kryrach

na warsztaty multimedialne skierowane do małżonków (narzeczonych)

„Nawigacja w Rodzinie”.

Niech będzie to Wasza wspólna randka małżeńska – osią warsztatów jest film, zrealizowany z udziałem znanych autorytetów z różnych dziedzin życia rodzinnego tj. Jacek Pulikowski, Szymon Grzelak, Robert Tekieli, Jacek Racięcki, Anna Kołodziejczyk. Zachęcamy, aby na nowo odkryć wartość rozmowy i wrócić do dobrych doświadczeń, do czasów, kiedy rozmawiało się długo i o wszystkim.

Dlaczego taka forma?

Randka to wspomnienie odkrywania drugiej osoby, zachwytu nią, chęci dowiedzenia się o niej wszystkiego, zwłaszcza tego jak ją zdobyć, oczarować, poznać jak nikt dotąd. Kobietom randka często kojarzy się z tym jak były zdobywane, kiedy o nie walczono, zabiegano. Randka jest bliskim, bezpośrednim spotkaniem, zwykle wspominanym z czułością. Po latach małżonkowie coraz rzadziej wracają do tych chwil.

Dlatego zapraszamy na warsztaty „Nawigacja w Rodzinie”, które będą wstępem do rozmowy małżonków o najtrudniejszych sprawach, ale też o sprawach codziennych. Bez takiego pretekstu małżeństwa często stoją w miejscu. Czują, że dobrze już dawno przestało być, ale nie wiedzą, co zrobić.

Czas zacząć działać!

Nasze propozycje dają okazję do poprawy jakości rozmowy, relacji, odkrycia spraw, które blokowały małżonków oraz rozwiązania problemów bolesnych, często niewypowiedzianych. Kurs prowadzi do przebaczenia, jeśli jest potrzebne i do pogłębienia relacji.

„Kibicuj rodzinnie” ma swoich nietuzinkowych ambasadorów, których dobrze znacie z życia i ekranu telewizyjnego, a są nimi: Jakub Błaszczykowski, Radosław Pazura, Krzysztof Hołowczyc, Ireneusz Krosny i Krzysztof Ziemiec.

Uczestnicy naszych warsztatów „Nawigacja w Rodzinie” pracują na podstawie wyświetlanych konferencji oraz posługując się opracowanym przez psychologów indywidualnym arkuszem ćwiczeń.

Jest to świetna możliwość przyjrzenia się sobie i swojemu małżonkowi oraz rodzinie. Macie okazję wrócić do domu ze świadomością dziedziny, która szczególnie wymaga uwagi, naprawy, uzdrowienia. Same warsztaty mają też być pretekstem do pogłębienia Waszych relacji wewnątrz rodziny i nadania im smaku. Warsztaty trwają około 1,5 godziny.