Dożynki

dozynkiW niedzielę 4 wcześnia przeżywaliśmy w naszej Parafii uroczystości dożynkowe. Są one przede wszystkim świętem rolników, sadowników oraz hodowców. Owoce ich pracy mają bezpośredni wpływ na życie i zdrowie wielu ludzi. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że żywność trafiająca na nasze stoły zawdzięcza swoją jakość ciężkiej pracy ludzkiej oraz wielu czynnikom przyrodniczym i klimatycznym, które zależą od Pana Boga. Dlatego w czasie Mszy świętej przede wszystkim dziękowaliśmy Panu Bogu za otrzymane łaski, odpowiednią pogodę, dzięki której można zbierać plony ziemi. Prosiliśmy Pana Boga o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli. Starostami tegorocznych dożynek byli Państwo Helena i Marian Klimkowie. Zdjęcia z dożynek można zobaczyć w galerii.