Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2011

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwach o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie w gazetach i w telewizji rzetelnych i zgodnych z prawdą informacji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu węgla na probostwo.

Dziś też Odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śl. na Osiedlu. Suma Odpustowa o godz. 11.30, Nieszpory o 16.30. U nas nieszporów nie będzie.

W sobotę swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Gerard Bernacki, pamiętajmy w modlitwie o biskupie pomocniczym naszej Archidiecezji, który, mogę to już ogłosić, będzie przeprowadzał Wizytację Kanoniczną w naszym Dekanacie Pawłowice Śl. od września do grudnia br. W naszej Parafii Wizytacja będzie w dniach 04 – 06 listopada, więc przypadnie w dniu naszego Parafialnego Odpustu.

W związku z tym, że w piątek 23 września o godz. 16.00 rozpoczyna się Wizytacja w Brzeźcach, a zgodnie z tradycją kapłani Dekanatu winni być na spotkaniu z Ks. Biskupem, w piątek nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu, a Msza św. będzie o godz. 18.00.

We wszystkie poniedziałki o 18.00 zapraszam na katechezę do kościoła Rodziców i Młodzież obecnych III klas Gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania, który będzie udzielony w czasie Wizytacji absolwentom III klas Gimnazjum i obecnym III klasom.

Jak co tydzień składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość naszego kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Jatczak i Waleczek.