Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W czwartek 25.03 obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw w intencji dzieci poczętych. Po raz pierwszy w naszej Parafii przeprowadzamy akcję tzw. Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu – 25.03. o 16.00- odprawiona zostanie Msza Święta w intencji osób podejmujących Duchową Adopcję.

Czym jest Duchowa Adopcja?
– modlitwą w obronie poczętego dziecka
– osobistym wypełnieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu
– pomocą dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji

Co to jest Duchowa Adopcja?
Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicu różańcowej (Ojcze nasz 10 Zdrowaś Maryji, Chwała Ojcu) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia/

Jakie mogą być dodatkowe postanowienia?
Dodatkowymi postanowieniami mogą być np. częsta spowiedź i Komunia święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, post o chlebie i wodzie, walka z  nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy (litanie, nowenny, koronki…). Należy podejmować postanowienia realne, mając na uwadze indywidualne możliwości ich wypełnienia.
Duchową adopcję można podjąć bez dodatkowych postanowień, choć adoptujący często je podejmują.

Kto może podjąć Duchową Adopcję?
Każdy: osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku. Dzieci podejmują Duchową Adopcję pod opieką rodziców.

FORMUŁA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony pragnieniem niesienia pomocyw obronie nienarodzonych ja ……………………………………………. postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia …………………………. w święto (uroczystość) …………………………………….. biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Postanawiam:
– odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego
– codziennie odmówić jedną tajemnicę różańca

MODLITWA CODZIENNA

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.