Golgota Beskidów

Nabożeństwa drogi krzyżowej odprawiane są na wiele sposobów. Najbardziej znanym jest nabożeństwo w kościele, coraz częściej słyszy się o drogach krzyżowych ulicami wsi i miast. Duszpasterstwo Młodzieżowe naszej Parafii wybrało jeszcze inną możliwość. 20 marca br. udaliśmy się do miejscowości Radziechowy koło Żywca. Na Górze Matyska – w miejscowości Radziechowy znajduje się Krzyż Milenijny, a wzdłuż drogi na szczyt wybudowana jest przepiękna droga krzyżowa. Wyszliśmy na Matyskę, odprawiając nabożeństwo drogi krzyżowej. Zdecydowanie inaczej przeżywa się kolejne stacje, gdy wychodzi się na górę i ogląda się kolejne stacje, a na nich coraz bardziej umęczonego Jezusa. Choć góra, zwana także Golgotą Beskidów, nie jest wysoka, wyprawa kosztowała nas trochę wysiłku (szczególnie zmagania się z wiatrem). Polecamy taki wyjazd każdemu, kto chce głębiej przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Oficjalna strona Golgoty Beskidów: http://www.golgota-beskidow.pl/, a zdjęcia z naszego wyjazdu w galerii.