Duchu Święty, przyjdź!

24 września 2021 r. nasza świątynia po raz kolejny stała się bardziej podobna do Wieczernika, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów.
Z małym opóźnieniem, spowodowanym trwającą ciągle pandemią, młodzież naszej parafii, która rozpoczęła już edukację w szkołach średnich, przyjęła Bierzmowanie – Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Do naszej wspólnoty przybył Ks. Bp Grzegorz Olszowski, który przewodniczył tej Uroczystości.

Dwudziestu młodych ludzi z wiarą i odwagą wypowiedziało te słowa: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Ufamy, że dary Ducha Świętego, które spłynęły na nich przez ręce ks. Biskupa pozwolą to pragnienie wprowadzić w codzienne życie i włączać się czynnie w życie naszej Parafii.

Serdeczne Bóg zapłać ks. Biskupowi Grzegorzowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy Rodzicom i pani Katechetce Grażynie za przygotowanie młodzieży do tego ważnego momentu ich życia. Wszyscy jak najczęściej prośmy Ducha Świętego o światło, które pomoże nam dawać radosne świadectwo wiary.

Więcej zdjęć można już obejrzeć w naszej Galerii.
Dziękujemy Panu Adamowi Kotas
za ich wykonanie i szybkie dostarczenie 🙂