KOLĘDNICY MISYJNI 2013

BANER_KOLEDNICY_MISYJNI_WWW

„Dom przyjaciela nigdy nie jest daleko” – tak mówi kongijskie przysłowie.

W tym roku po raz drugi młodzież przeprowadziła w naszej Parafii akcję Kolędników Misyjnych. Chodząc po domach, głosząc radość z Narodzenia Pańskiego, kwestowała na rzecz dzieci Republiki Konga. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, będącą jednocześnie Misyjnym Dniem Dziecka, gimnazjaliści poprowadzili misyjną adorację przy żłóbku. Zaś 9 stycznia, w ramach Szkolnego Misyjnego Dnia Dziecka – przeprowadziła w szkole aukcję na rzecz misji.

Łącznie zebrano kwotę 2394 zł (w tym 1726zł z kolędowania po domach, 444 zł z nieszporów 6 stycznia oraz 224 zł w szkole). Pieniądze zostały wpłacone na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.  (dla porównania – w czasie pierwszej akcji Kolędników Misyjnych w naszej Parafii w roku ubiegłym – zebrano 1434 zł).

Wszystkim, którzy włączyli się w to szlachetne dzieło,
serdecznie dziękujemy!!!