Odnowienie Misji

Od 16 do 20 marca 2024 r. przeżyliśmy w naszej parafii renowację Misji Świętych. Naszym duchowym przewodnikiem był Misjonarz Świętej Rodziny – ks. Stanisław Malinowski, który obecnie pracuje w parafii św. Michała Archanioła w Żernicy. Proboszczem tamtej wspólnoty jest ks. Adam Sobczyk, który rok temu prowadził u nas Misje i oddelegował swojego współbrata, aby przypomniał nam ten święty czas.

Dziękujemy ks. Stanisławowi za wygłoszone Słowo Boże, Kazanie Pasyjne, za nauki stanowe dla młodzieży, kobiet i mężczyzn oraz za poprowadzenie rekolekcji dla ZSP Kryry. Dziękujemy także za gorliwą posługę w konfesjonale.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wygospodarowali czas, aby włączyć się w te intensywne ćwiczenia duchowne. Oby krzepiące słowa kierowane do nas przez ks. Misjonarza rzeczywiście odnowiły nas wewnętrznie i utwierdziły naszą wiarę w tych niespokojnych czasach. Obyśmy dzięki nim głęboko przeżyli kolejny Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy także wszystkim, którzy darem serca wsparli budowę nowego kościoła w Żernicy.
Postęp prac możemy śledzić tutaj:

Parafia św. Michała Archanioła w Żernicy (zernica.pl)

W Galerii możemy obejrzeć więcej zdjęć
z odnowienia Misji oraz z Drogi Krzyżowej na cmentarzu,
a na naszym kanale YouTube filmik
ks. Stanisława ze wspomnieniami z Kryr.

Możemy także zerknąć, jak na Misjach pracuje
Rodak z sąsiedztwa – Bp Dariusz Kałuża MSF:
https://www.youtube.com/watch?v=yjApoCO2CN0