OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.05.2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
2 maja 2021 r.

 • W V Niedzielę Wielkanocną kończy się tydzień modlitw o powołania. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za gorliwą modlitwę i wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Przypominam, że od 27 marca w kościołach może być 1 osoba na 20 m2, co w naszej świątyni daje tylko 12 WIERNYCH.
  Dopiero od 4 maja powrócimy do łagodniejszej wersji – 20 WIERNYCH. Proszę o stosowanie się do tych zaleceń i zachowanie rozsądnego dystansu. Ks. Arcybiskup udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania tej regulacji.
 • Całymi rodzinami możemy też oglądać transmisję Mszy św. z naszego kościoła – w każdą niedzielę o godz. 10.00.
 • Kancelaria Parafialna nadal pracuje zdalnie. Pilne sprawy można załatwić telefonicznie, mailowo albo po Mszy św. Wolne intencje do końca roku są podane na stronie internetowej.
 • Z zachowaniem obostrzeń zapraszam na Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20, w tygodniu na godz. 17.30, a w soboty na godz. 16.30.
 • Jutro przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Na Mszę o godz. 10.00 zapraszam zwłaszcza naszych Strażaków. W tym dniu parafia w Kobielicach świętuje Odpust, dlatego nie będzie u nas Majowego.
 • We wtorek przypada wspomnienie Św. Floriana, w czwartek Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę Uroczystość Św. Stanisława. W I czwartek i piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w III piątek – 21 maja br.
 • W przyszłą niedzielę parafia Suszec świętuje Odpust ku czci św. Stanisława. U nas kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 10.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam tę grupę wraz z rodzicami do I Spowiedzi. Przynosimy ze sobą Skarbce.
 • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy dodatek o 100 rocznicy III powstania śląskiego oraz artykuł o warsztacie św. Józefa.Małym Gościu Niedzielnym również wiele treści o św. Józefie i św. Rodzinie. Jest też Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i majowy Karolowy Periodyk.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kotas, Musiolik, Pyciak i Paszkowski.