OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.04.2022

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 kwietnia 2022 r.

• Witamy w naszej parafii ks. dra Krzysztofa Borowca, który poprowadzi nasze Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Życzymy światła Ducha Świętego oraz serc otwartych na działanie Słowa Bożego. Rozpoczynamy dzisiaj II część Wielkiego Postu, o charakterze pasyjnym. Zachowujemy w kościele zwyczaj zasłonięcia krzyży – aż do Wielkiego Piątku. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta na każdej Mszy św. będzie przeznaczona do dyspozycji Rekolekcjonisty – jako wyraz naszej wdzięczności za trud Jego posługi. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.30 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale, po których odbędzie się w kościele Nauka Stanowa dla Młodzieży.
  • Plan Rekolekcji jest zamieszczony w gablotce i na naszej stronie internetowej – postarajmy się znaleźć czas nie tylko na Naukę Stanową, ale także na Sakrament Pokuty, aby już przygotować się na Święta.
  • W I czwartek zachęcam do modlitwy o nowe powołania, a na godz. 18.30 zapraszam do kościoła rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych na krótkie spotkanie. Kancelaria parafialna ze względu na rekolekcje i to spotkanie w tym tygodniu będzie nieczynna.
  • W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian – nowe osoby proszę zgłosić do środy w zakrystii. O godz. 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy na parafialnym Cmentarzu i przejdziemy do kościoła. W tym tygodniu odbędą się także liczne Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Szczegóły na stronie www.edk.org.pl
  • W sobotę o godz. 10.00 zapraszam do kościoła na wspólne spotkanie Ministrantów i Dzieci Maryi.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm w czasie każdej Mszy św. (szczególnie uroczyste o godz. 10.00). Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na świąteczny wystrój kościoła i na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o dzieciach z Ukrainy w polskich szkołach oraz kolejny etap Drogi do wolności. Jest też Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano, Apostolstwo Chorych, czasopisma misyjne i nasza gazetka. Są jeszcze do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (małe w cenie 8 zł, duże – 15 zł). W zakrystii możemy kupić ostatni Gość Niedzielny Extra (w cenie 10 zł).
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kumor, Siuta, Dąbrowska i Fojcik.