OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.03.2022

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI
27 marca 2022 r.

• Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, ponieważ w tamtym klimacie obdarowywano się różami, które w tym czasie już zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.15 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można jeszcze składać do skrzynki przy prasie. Przypominam, że po zmianie czasu Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.00.
  • Nadal zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych – parafialna Księga Trzeźwości wciąż czeka na nasze deklaracje.
  • W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci dodatkowa okazja będzie w czasie rekolekcji szkolnych.
  • W sobotę na godzinę 10.00 zapraszam Ministrantów i Dzieci Maryi na wspólne spotkanie przed rekolekcjami szkolnymi, które będziemy przeżywać od 4-6.04.2022 r.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi w tym roku ks. dr Krzysztof Borowiec. Ramowy plan rekolekcji jest już zamieszczony w gablotce i poniżej na stronie internetowej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły o akcie zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rosji i Ukrainy oraz o komentarze do sytuacji na Ukrainie. Jest też L’Osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny z obrazkiem i modlitwą do św. Michała Archanioła i nasza gazetka. Są do nabycia Wielkanocne Paschaliki Caritas (małe w cenie 8 zł, duże – 15 zł). W zakrystii możemy jeszcze kupić Gość Niedzielny Extra (w cenie 10 zł) poświęcony św. o. Pio.
  • Rozpoczynają się już Ekstremalne Drogi Krzyżowe – także w naszych okolicach. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.edk.org.pl
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Boryś, Ksiądz i Sojka. Dziękuję również tym wszystkim, którzy włączyli się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz znaleźli czas na Adorację Najświętszego Sakramentu.