OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.10.2021

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
3 października 2021 r.

  • W październiku przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego módlmy się gorliwie we wszystkich naszych intencjach. Dziś także niedziela św. Franciszka – prośmy o roztropne poszanowanie środowiska naturalnego. Kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tygodniu różaniec odprawiamy o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30, w niedzielę o 14.20). Prowadzą go dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego planu, który jest wywieszony w gablotce i podany na stronie internetowej. Przypominam, że za publiczne, wspólne odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, a w I czwartek miesiąca – Wspomnienie NMP Różańcowej.
  • Kancelaria parafialna będzie zasadniczo nieczynna. Pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • W sobotę 9.10.2019 r. w sanktuarium świętego Józefa w Rudzie Śląskiej odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca. Zachęcamy także do korzystania z transmisji w mediach. W tym dniu wyjątkowo nie będzie zbiórki Ministrantów.
  • W przyszłą niedzielę będziemy świętować XX Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W katedrze odbędzie się Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o nowym filmie FATIMA oraz o problemach kopalni Turów. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny, nasza gazetka, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nowe czasopisma misyjne.
  • Mężczyzn zapraszamy do udziału w Ekstremalnym Męskim Weekendzie. Szczegóły na stronie http://www.niezlomny24.pl/.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Matyjaszczyk, Mrukwa, Witała i Słomka.